DOLAR 13,5246-0.46%
EURO 15,4809-0.99%
ALTIN 789,91-0,67
BITCOIN 5838070,35%
İstanbul

AZ BULUTLU

13:18

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

SÖZÜN BİTTİĞİ AN!… ‘Türkiye’nin Geleceğine Kepçe Vurdular’

SÖZÜN BİTTİĞİ AN!… ‘Türkiye’nin Geleceğine Kepçe Vurdular’

ABONE OL
Ocak 20, 2021 19:35
SÖZÜN BİTTİĞİ AN!… ‘Türkiye’nin Geleceğine Kepçe Vurdular’
blank
0

BEĞENDİM

ABONE OL

PAÜ (Pamukkale Ünüversitesi) Rektörü Hüseyin Bağ, uzun yıllardan beri faaliyette bulunan kendi üniversitesine bağlı, Bitki Genetiği ve Tarımsal Biyoteknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (BİYOM), Tarım bakanlığı ve AB destekli, yerli tohum ve bitki üretim merkezine ait milyonluk projelerin yürütüldüğü üretim merkezinin tarlalarına dozerle daldı, öğretim üyelerini tartaklandı.

blank

PAÜ Rektörü Hüseyin Bağ, uzun yıllardan beri faaliyette bulunan kendi üniversitesine bağlı, Bitki Genetiği ve Tarımsal Biyoteknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (BİYOM), Tarım bakanlığı ve AB destekli, yerli tohum ve bitki üretim merkezine ait milyonluk projelerin yürütüldüğü üretim merkezinin tarlalarına dozerle daldı, öğretim üyelerini tartaklandı.

REKTÖR HÜSEYİN BAĞ, DOZERLE BİLİM TARLASINA DALDI…

Merkezde çalışan ve Amerika’nın en iyi üniversitelerinden Cornell Üniversitesi mezunu Prof. Dr. Ali Ramazan ALAN ile Prof. Dr. Fevziye ÇELEBİ TOPRAK’ın gece sabahlara kadar nöbet tutmasına rağmen, ertesi günü Rektör Bağ’ın başında bulunduğu dozerli ekip, Türkiye’nin gıda geleceğinin mihenk noktalarından biri olan BİYOM’un ekili tarlalarına dozerle girerek yerle bir etti.

BU MERKEZDE, TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK YERLİ TOHUM PROJESİ YÜRÜTÜLÜYOR…

Konuyla ilgili olarak Rektörlük’ten hiçbir açıklama yapılmazken, Merkezde görevli profesörlerin dile getirdiği iddialara göre, üniversitenin, bir yapısına kanalizasyon kanallarının geçirileceği, kreş yapılacağı veya yandaki botanik bahçesine ek tesislerin kurulacağı belirtildi.

SABAHA KADAR NÖBET TUTMALARI DA ÇARE OLMADI…

Cornell Üniversitesi mezunu, PAÜ profesörlerinden Prof. Dr. Ali Ramazan ALAN ile Prof. Dr. Fevziye ÇELEBİ TOPRAK , ŞİFRE HABER Genel Yayın Yönetmeni Bülent Öztürk’e, konu hakkında bilgi verdi…

Konuyla ilgili tepki gösteren ve kendilerini dozerlerin önüne atan, alanında dünyadaki ender bilim adamlarından olan Prof. Dr. Ali Ramazan ALAN ile Prof. Dr. Fevziye ÇELEBİ TOPRAK “Burada, Rektör eliyle tam bir bilim katliamı yapılıyor. Türkiye’nin gıda geleceği bu projeye bağlı. Yerli tohum ve bitkiler üretiyoruz. Burada uygulanan projelerin altında PAÜ Rektörü’nün de imzası var. Lasmanını Tarım Bakanlığı yaptı. Devlet destekli proje nedeniyle ürettiğimiz bitki tarlalarımızın üzerinden, dozerlerle kanal açılıyor. Tüm karşı çıkışlarımıza rağmen engel olamıyoruz. Tüm kamuoyunu ve bilim insanları, siyasileri ile bakanlık yetkililerini, bu katliamın durdurulması için göreve çağırıyoruz” dediler. Şifre Haber-Bülent Öztürk

25 Mart 2020 / ÖZGÜR İFADE

blank
blank

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP