DOLAR 13,47260.71%
EURO 15,28940.84%
ALTIN 792,100,29
BITCOIN 483483-11,86%
İstanbul

HAFİF KAR YAĞIŞLI

06:48

İMSAK'A KALAN SÜRE

TÜRKİYE EMEKLİLİK SİSTEMİ 39 ÜLKE İÇİNDE SONDAN ÜÇÜNCÜ

ABONE OL
Ekim 19, 2020 19:08
blank
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dünyanın En İyi (ve En Kötü) Emeklilik Sistemleri
Hollanda ve Danimarka, yıllık küresel bir ankete göre Covid-19 salgını sırasında diğer ülkeler sarsılsa da, dünyadaki en iyi emeklilik sistemlerine sahip olma konumlarını pekiştirdiler.

blank

Ülkeler, Salı günü yayınlanan Mercer CFA Enstitüsü Küresel Emeklilik Endeksi’nde yine ilk iki sırayı aldı ve kriz sırasında vatandaşların hesaplarını tüketmesine izin vermedikleri için övgü topladılar.

Dünyanın En İyi (Ve En Kötü) Emeklilik Sistemleri
Hollanda, Danimarka A sınıfı emeklilik sistemleriyle lider
Dünya Covid-19 krizinin ekonomik etkilerini sınırlamak için savaşırken, bu yıl ülkelerin yarısından fazlasının puanları (20) düştü. Küresel durgunluk, çoğu ülkede emeklilik katkılarının azalmasına, yatırım getirilerinin azalmasına ve devlet borcunun artmasına neden oldu.

Raporun yazarı ve Mercer’in kıdemli ortağı David Knox, “Bu kaçınılmaz olarak gelecekteki emekli maaşlarını etkileyecek, yani bazı insanların daha uzun süre çalışmak zorunda kalacağı, diğerlerinin ise emeklilikte daha düşük bir yaşam standardına razı olması gerektiği anlamına geliyor” dedi. Yetkili, gergin kamu maliyesinin özellikle kamu yararlarının baskı altında olduğu anlamına geldiğini söyledi.

blank

“Aslında özel hizmet konusunda giderek daha fazla kendimize güvenmek zorunda kalacağız.”
Knox, Avusturya ve İtalya’daki gibi önemli miktarda özel fon oluşturmayan emeklilik sistemlerinin büyük olasılıkla artan baskı altında olacağını söyledi. Her ikisine de sırasıyla 28. ve 29. sırada gelen C notu verildi.

39 ülkenin katıldığı ankette Japonya 32. sırada yer aldı ve “ele alınması gereken önemli zayıflıkları ve / veya ihmalleri” ortaya çıkaran bir D notu ile sıralandı. Ülkede yaşam beklentisi artmaya devam ettikçe emekli maaşı yaşının yükseltilmesi de önemli bir tavsiye oldu. Raporda, Tayland ve Arjantin’in son iki sırada yer aldığını ve en yoksullara verilen desteği artırması ve özel emeklilikte yönetimi iyileştirmesi gerektiği belirtildi.

50’den fazla ölçüme dayanan sıralamalar, bir sistemin emekliler için iyileştirilmiş finansal sonuçlara yol açıp açmadığını, sürdürülebilir olup olmadığını ve topluluğun güvenine ve güvenine sahip olup olmadığını değerlendirir.

ABD 18 , Avusturya 28 , İtalya 29 , Japonya 32. Sırada Yer Aldı.

blank

Amerika Birleşik Devletleri bir C + notu, rapor düşük gelirli emekliler için minimum emeklilik yükselterek ve sosyal artan öne sürdü “değil, aynı zamanda giderilmesi gereken riskler ve / veya eksiklikleri vardır” iyi özelliklere sahip bir sistem ile 18 geldi güvenlik fonu.

Üst sıralarda yer alan Hollanda’da, şu anda çoğu işçi, yaşam boyu ortalama kazançlara ve evrensel devlet emekli maaşına dayalı tanımlanmış sosyal yardım planlarından yararlanmaktadır. Bu, Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü verilerine göre, bir işçinin emeklilik öncesi kazancının yaklaşık% 80’ini işi bıraktıktan sonra aldığı anlamına geliyor .

Bu , sözde yenileme oranlarının sırasıyla yaklaşık% 37 ve% 28 olduğu Japonya ve Birleşik Krallık’taki durumdan uzak bir dünya. Bu yıl ek bir endişe de, Avustralya ve Şili dahil olmak üzere bazı hükümetlerin bireylerin tasarruflarını erken kullanmalarına izin verme kararıdır.

Mercer’in Asya’daki zenginlik başkanı Janet Li, “Bu önlemler vatandaşların üzerindeki kısa vadeli mali yükü hafifletirken, gelecek için tasarrufları tehlikeye atıyor” dedi. “Etkiler çok büyük olacak ve sosyal ve ekonomik cephelerde de dalgalanma etkileri yaratabilir.” (Mercer CFA Enstitüsü)
19 Ekim 2020 / ÖZGÜR İFADE

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP