29 Ekim Kadınları Derneğinden Oturma Eylemi Yapan Öğretmenlere Destek!

GÜNDEM 08.07.2024 - 23:16, Güncelleme: 08.07.2024 - 23:19 4847 kez okundu.
 

29 Ekim Kadınları Derneğinden Oturma Eylemi Yapan Öğretmenlere Destek!

29 Ekim Kadınları Derneği Yönetim Kurulu Meclis Parkında Öğretmenlik Meslek Kanununa karşı eylem yapan öğretmenleri ziyaret etti.

29 Ekim Kadınları Derneği Yönetim Kurulu yaptığı açıklamada güç birliği ve Çağdaş, bilimsel, laik eğitim vurgusu yapılarak aynı amaç için mücadele veren örgütlerin güçlerini birleştirme çağrısında bulundu.  Açıklamada şu ifadeler kullanıldı: Bu alanda çalışan tüm örgütlerin güçlerini birleştirerek bir arada mücadele verebilmesini temenni ediyoruz. Çağdaş, bilimsel, laik eğitim ve özlük hakları için direnen eğitim emekçilerinin yanındayız. 29 Ekim Kadınları Derneği’nin yeni seçilen Genel Merkez Yönetim Kurulu Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı da ziyaret etti.  Dernek Yönetimi , yerel yönetimlerde her kademede temsilde eşitlik, stratejik plan ve bütçe hazırlıklarından başlayarak tüm süreçlerde kadınların ihtiyaç ve önceliklerini gözeten “Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Politikalar” üretilmesine ilişkin taleplerini iletti. Dernek yöneticileri, Yavaş’ı ziyaretinin ardından Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz'ı ziyaret ederek yeni dönem için başarı dileklerini iletti.  
29 Ekim Kadınları Derneği Yönetim Kurulu Meclis Parkında Öğretmenlik Meslek Kanununa karşı eylem yapan öğretmenleri ziyaret etti.

29 Ekim Kadınları Derneği Yönetim Kurulu yaptığı açıklamada güç birliği ve Çağdaş, bilimsel, laik eğitim vurgusu yapılarak aynı amaç için mücadele veren örgütlerin güçlerini birleştirme çağrısında bulundu. 

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:
Bu alanda çalışan tüm örgütlerin güçlerini birleştirerek bir arada mücadele verebilmesini temenni ediyoruz. Çağdaş, bilimsel, laik eğitim ve özlük hakları için direnen eğitim emekçilerinin yanındayız.

29 Ekim Kadınları Derneği’nin yeni seçilen Genel Merkez Yönetim Kurulu Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı da ziyaret etti.

 Dernek Yönetimi , yerel yönetimlerde her kademede temsilde eşitlik, stratejik plan ve bütçe hazırlıklarından başlayarak tüm süreçlerde kadınların ihtiyaç ve önceliklerini gözeten “Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Politikalar” üretilmesine ilişkin taleplerini iletti. Dernek yöneticileri, Yavaş’ı ziyaretinin ardından Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz'ı ziyaret ederek yeni dönem için başarı dileklerini iletti.


 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.