SENDİKALAR BİRLEŞİN…

ÖZEL HABER 03.07.2024 - 15:29, Güncelleme: 03.07.2024 - 15:29 13964 kez okundu.
 

SENDİKALAR BİRLEŞİN…

Emekliler gözünüz aydın ! Haziran ayı enflasyon verileri açıklandı. Enag % 4,27, TUİK 1,64…

Erdal Dreğin Vay vay vay, TÜİK  yine yaptı yapacağını… Milyonlarca çalışan ve emeklinin hakkı göz göre göre gasp ediliyor. TÜİK  hangi parametrelerle bu rakamı buluyor buna akıl sır ermiyor. Çünkü açıklamıyor. Hem yasa gereği pakette neler var açıklaması gerekiyor. Hadi bir şekilde geçiştirdin. DİSK mahkemeye  verdi, mahkeme her ay verileri açıkla dedi. Buna da uymuyor TÜİK. Neden uymadığı çok açık değil mi? Tutar tarafı yok. TÜİK  yöneticileri, karar vericiler. Bu vebali ödeyemezsiniz. Milyonlarca insanı açlığa mahkum ediyorsunuz. Evlerinize gittiğinizde rahat uyuyabiliyor musunuz? Aldığınız maaşları çoluk çocuğunuz huzurla yedirebiliyor musunuz? Hiç sanmıyorum… Şimdi ne oluyor 6 aylık enflasyon farkı % 24.73. Bu demek ki işçi ve Bağkur emeklileri maaşlarına bu oranda zam alacaklar. 6 milyon dul, yetim ve emekli boşuna sevinmesin. Bir kuruş zam alamayacaklar. Ya da maaşları bir tık yüksek olanların kimisi 100 TL, kimisi 500 TL, kimisi 1000 TL zamlı alacaklar. Bu ne demek onu da açıklayayım. Bir Kök Maaş kandırmacası var. Emeklilere verilen Cumhurbaşkanı’nın tasarrufları ile, 10 bin tl.ye tamamlanan maaşlar. Aslında senin kök maaşın aynı yerde duruyor. Diyelim 7.000 TL maaşınız var. % 24,73 zamla birlikte 8.731 TL ye yükseliyor. Siz zaten 10 bin TL alıyorsunuz. Size zam falan yok. Böyle olmasaydı en azından enflasyon farkını hesaba katarsak 12.423 TL’ye çıkacaktı maaş. Bir de geçen yıllar temmuz ayında Emekli maaşlarına az da olsa zam yapılırdı, bu temmuz ayında bunu da çok gördüler. Bir sözümde İngiliz Vatandaşı Bakan Mehmet Şimşek’e. Emekli bu ülkeye yük değildir. Siz yüksünüz. Emekli zaten çalışırken primini ödemiş, bu ülkeye hizmetini yapmış. Değer katmış. Yaşlılığında huzur içinde yaşamak istiyor. Hani yurt dışında emekliler var ya, onlar gibi yaşamak istiyor. Rahat evlerde barınmak, güzel beslenmek, seyahat etmek istiyor. Çünkü bunların hepsini hak etti. Ta ki siz gelene kadar. 2008 yılında maaş bağlama oranların % 72 den, % 38’e düşürdünüz. Emekli maaşları yarıya düştü. Acilen intibak yasasını çıkarınız. Siz ne istiyorsunuz bu ülkenin emekçisinden, emeklisinden, dul ve yetiminden. Bu insanlar size ne yaptı? Son sözüm bu ülkenin sendikalarına artık birleşme zamanı gelmedi mi? Toplu sözleşmelere yasa gereği, Türkiye’nin en büyük Sendikası olan Türk-İş katılıyor. Onun başkanının da hükümetle dirsek temasında olduğunu biliyoruz. Bıktık bu sarı sendikalardan. Ah eski Türk-İş, sokağa çıktımı yeri göğü inletir. Haklarını sonuna kadar savunurdu. Şimdi bu alanı sadece DİSK dolduruyor. TÜİK’in önüne neden sadece DİSK gidiyor. Artık yeter, İşçi Sendikaları birleşin, kanundan doğan haklarınızı kullanın. Emekli Sendikaları ve yeni kurulan Emekli Dernekleri sizde destek verin. Böyle devam etmez, edemez, etmemeli… Neden mi? İNSANLIK ONURU İÇİN…
Emekliler gözünüz aydın ! Haziran ayı enflasyon verileri açıklandı. Enag % 4,27, TUİK 1,64…

Erdal Dreğin
Vay vay vay, TÜİK  yine yaptı yapacağını… Milyonlarca çalışan ve emeklinin hakkı göz göre göre gasp ediliyor. TÜİK  hangi parametrelerle bu rakamı buluyor buna akıl sır ermiyor. Çünkü açıklamıyor.

Hem yasa gereği pakette neler var açıklaması gerekiyor. Hadi bir şekilde geçiştirdin. DİSK mahkemeye  verdi, mahkeme her ay verileri açıkla dedi. Buna da uymuyor TÜİK. Neden uymadığı çok açık değil mi? Tutar tarafı yok. TÜİK  yöneticileri, karar vericiler. Bu vebali ödeyemezsiniz.

Milyonlarca insanı açlığa mahkum ediyorsunuz. Evlerinize gittiğinizde rahat uyuyabiliyor musunuz?

Aldığınız maaşları çoluk çocuğunuz huzurla yedirebiliyor musunuz? Hiç sanmıyorum…

Şimdi ne oluyor 6 aylık enflasyon farkı % 24.73. Bu demek ki işçi ve Bağkur emeklileri maaşlarına bu oranda zam alacaklar. 6 milyon dul, yetim ve emekli boşuna sevinmesin. Bir kuruş zam alamayacaklar. Ya da maaşları bir tık yüksek olanların kimisi 100 TL, kimisi 500 TL, kimisi 1000 TL zamlı alacaklar. Bu ne demek onu da açıklayayım. Bir Kök Maaş kandırmacası var. Emeklilere verilen Cumhurbaşkanı’nın tasarrufları ile, 10 bin tl.ye tamamlanan maaşlar. Aslında senin kök maaşın aynı yerde duruyor. Diyelim 7.000 TL maaşınız var. % 24,73 zamla birlikte 8.731 TL ye yükseliyor. Siz zaten 10 bin TL alıyorsunuz. Size zam falan yok. Böyle olmasaydı en azından enflasyon farkını hesaba katarsak 12.423 TL’ye çıkacaktı maaş. Bir de geçen yıllar temmuz ayında Emekli maaşlarına az da olsa zam yapılırdı, bu temmuz ayında bunu da çok gördüler.

Bir sözümde İngiliz Vatandaşı Bakan Mehmet Şimşek’e. Emekli bu ülkeye yük değildir. Siz yüksünüz. Emekli zaten çalışırken primini ödemiş, bu ülkeye hizmetini yapmış. Değer katmış. Yaşlılığında huzur içinde yaşamak istiyor. Hani yurt dışında emekliler var ya, onlar gibi yaşamak istiyor. Rahat evlerde barınmak, güzel beslenmek, seyahat etmek istiyor. Çünkü bunların hepsini hak etti. Ta ki siz gelene kadar. 2008 yılında maaş bağlama oranların % 72 den, % 38’e düşürdünüz. Emekli maaşları yarıya düştü. Acilen intibak yasasını çıkarınız. Siz ne istiyorsunuz bu ülkenin emekçisinden, emeklisinden, dul ve yetiminden. Bu insanlar size ne yaptı?

Son sözüm bu ülkenin sendikalarına artık birleşme zamanı gelmedi mi? Toplu sözleşmelere yasa gereği, Türkiye’nin en büyük Sendikası olan Türk-İş katılıyor. Onun başkanının da hükümetle dirsek temasında olduğunu biliyoruz. Bıktık bu sarı sendikalardan. Ah eski Türk-İş, sokağa çıktımı yeri göğü inletir. Haklarını sonuna kadar savunurdu. Şimdi bu alanı sadece DİSK dolduruyor. TÜİK’in önüne neden sadece DİSK gidiyor. Artık yeter, İşçi Sendikaları birleşin, kanundan doğan haklarınızı kullanın. Emekli Sendikaları ve yeni kurulan Emekli Dernekleri sizde destek verin. Böyle devam etmez, edemez, etmemeli…

Neden mi? İNSANLIK ONURU İÇİN…

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.